Parní víkend v MK (2021)

15. – 17. 10. 2021 | Městec Králové

V únoru 2022 se provoz vlakového spojení mezi Městcem Králové a Křincem dočká výročí 140 let (část trati do Dymokur v listopadu 2021). Současně se letos uskutečnilo výročí 120 let místní dráhy Městec Králové – Chlumec nad Cidlinou. S finanční podporou města Městec Králové jsme se rozhodli připomenout si tato výročí důstojnou a pro veřejnost atraktivní formou, a to jízdami parního vlaku pro veřejnost zajištěného Klubem přátel železnic Českého ráje.
Parní vlak přijede do Městce Králové v pátek 15. 10. , v sobotu 16. 10. pak vyrazí dvakrát do Chlumce nad Cidlinou a zpět a jednou do Nymburka. Nastoupit můžete na všech zastávkách na této trati.
Parní víkend zakončíme ještě jednou nedělní jízdou do Chlumce nad Cidlinou a pak směr Křinec. Na všechny příznivce páry se určitě dostane!

AKCE PROBĚHLA POD ZÁŠTITOU LIBERECKÉHO KRAJE

DOPROVODNÝ PROGRAM 16. 10. 2021

9.31–10.00 hod – Přivítání vlaku v podání členů Klubu přátel vojenské historie 98 z.s. | nádraží Chlumec nad Cidlinou

12.18–13.30 hod – historický program členů KVH Druhý pluk Nymbursko | nádraží Nymburk

15.08 hod – Slavnostní příjezd vlaku | nádraží Městec Králové – slavnostní příjezd vlaku z Křince do Městce Králové – symbolické otevření trati, čestná salva, hudba a dobové uniformy i dobový civil v podání Klubu přátel vojenské historie 98 z.s., flašinet a harmonika, hymna v podání Andreji Holé, pěveckého sboru z Opočnice

9.00–18.00 hod – Kino Biásek | Městec Králové – výstava ve spolupráci s Polabským muzeem, smyčka pohádek o vláčcích pro nejmenší

10.30–12.00 hod – lokotraktor | nádraží Městec Králové – možnost jízdy na krátké trase pro děti (od 6 let)

Četnická stanice | Chlumec nad Cidlinou – přístupná po celý víkend: prohlídky v každou celou hodinu (poslední v 16.00)

Od 10.30 se budou v okolí nádraží pohybovat členové KPVH v dobových kostýmech – pohovořit nebo vyfotit se s nimi nebude problém! Nabídneme taky něco k zakousnutí a džbán piva či nealko nápoje k tomu.

Plakat_PV_final_tisk_A3

Na jaký vlak se můžete těšit?

Parni_vik_MK_2021_jizd_ra

Ceník

Ceník jednotlivých jízd najdete níže, cena před lomítkem platí pro jeden směr, za lomítkem pro cestu tam i zpět.
Od 27. 9. 2021 bude probíhat předprodej jízdenek v Městské knihovně Městec Králové.

parni-vlak_cenik_final

předprodej a prodej jízdného

Od pondělí 27. 9. 2021 je spuštěna možnost zakoupit si rezervaci na jízdné v parním vlaku v rámci akce Parní víkend v Městci Králové.

Fyzicky v hotovosti: v Městské knihovně Městec Králové v rámci její otvírací doby. Po úhradě jízdného obdržíte doklad, který si před odjezdem vlaku můžete vyměnit za jízdenku – těšte se na staré kartonové jízdenky, jejichž tisk a masové použití bylo ukončeno v roce 1999.

Na dálku elektronicky: stačí napsat objednávku na e-mail: kos.mk@seznam.cz – do předmětu „objednávka parní vlak“, dále počet, trasa (datum, čas odkud kam) a požadavky na případné slevy – následně obdržíte údaje k platbě a po zaplacení informace o rezervaci. Potvrzení objednávky vám poslouží k výměně za lístek před odjezdem vlaku.

Samozřejmě pár míst plánujeme nechat k prodeji přímo ve vlaku, nebo před jeho odjezdem, ale stejně neváhejte! Pára v Městci Králové se už jen tak neprožene.

CENÍK A JÍZDNÍ ŘÁD NALEZNETE VÝŠE

Sponzoři

Facebook UDÁLOST (KLIK)